BŁOTO NA ZDROWIE

  • 11 miesięcy temu
  • 0

LECZNICZE BŁOTA Z MAR MENOR

Miejscowo Lo Pagán położona na północnej krawędzi Mar Menor (małe morze), słynie głównie z terapeutycznego błota, posiadającego właściwości lecznicze. W związku z tym, iż słońce świeci cały czas, a woda jest mocno zasolona, tworzy się unikalne błoto w lagunie solnej, które znane jest jako La Puntica. Błoto zawiera wysoki poziom potasu, wapnia, magnezu i siarki. Uniwersytet w Murcji w 2005 roku dokonał analizy błota i potwierdził, iż osady te zawierają bardzo dużo mineralnych składników, a Ph wynosi pomiędzy 7,12 a 8,45. Właściwości lecznicze tych błot są porównywalne z właściwościami błot z Morza Martwego w Izraelu!

Molino de Quintín, Lo Pagán

KOMFORT KORZYSTANIA

Darmowa kuracja błotna!  Błoto to szczeglnie polecane jest na wszelkiego rodzaju choroby skóry, ropnie, owrzodzenia, stany zapalne, trądziki, łuszczyce. Ze względu na szybkie wchłanianie, efekt mineralizacji i zdolność neutralizacji kwasu, ma stymulujący wpływ na gojenie się ran.

Warstwę błota aplikuje się na całe ciało (eliminuje to toksyny) i czeka do wyschnięcia na słońcu. Następnie zmywa się je wodą morską. Stosuje się je także we wszelkiego rodzaju schorzeniach reumatycznych, zapaleniach stawów i podczas rehabilitacji po skomplikowanych złamaniach kości.

Tutejszy mikroklimat wytwarzany przez Morze Mniejsze i laguny solne, jest korzystny również dla chorych na astmę i schorzenia serca.

Zamieszkaj w okolicy i korzystaj z tych dobrodziejstw natury na codzień, lub przyjedź na wakacje by oczyścić ciało i umysł.

Samo położenie laguny solnej w Lo Pagan jest doskonałe, gdyż po jednej stronie grobli znajduje się laguna solna, w której można pobrać kąpiele błotne i solne, natomiast po drugiej stronie znajduje się morze, gdzie możemy się spłukać i plaża, by odpoczą. W pobliżu znajdują się także liczne restauracje, kawiarnie, bary i sklepy.

Następny wpis

SNORKELING

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
Dzień Dobry.
Jak możemy pomóc?