Obsługa Prawna

Zakup nieruchomości w Hiszpanii może być spełnieniem marzenia, ponieważ stanowi zarówno dobrą inwestycję, jak i sposób na poczucie się jak w domu za każdym razem, gdy tu przyjeżdżasz. Może być też nowym początkiem, jeśli planujesz się tu przeprowadzić i zamieszkać w Hiszpanii na stałe.

Naszym celem jest uczynienie zakupu hiszpańskiej nieruchomości tak łatwym i prostym dla naszych klientów, jak to tylko możliwe, a jednocześnie zapewnienie najwyższej jakości obsługi prawnej.

 

PRZENIESIENIE WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI

Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii jest stosunkowo prosty i co do zasady, nie różni się zbytnio od polskich procedur postępowania w takich przypadkach.

Należy mieć jednak świadomość, że hiszpański system prawny różni się od polskiego i aby uniknąć nieporozumień, rozczarowań i ewentualnych oszustw, od samego początku warto zasięgnąć porady eksperta.

Dlatego oferujemy Państwu kompleksową pomoc przy zakupie (lub sprzedaży) nieruchomości, dzięki współpracy z profesjonalną hiszpańską kancelarią specjalizującą się w przenoszeniu praw własności do nieruchomości dla obcokrajowców – rezydentów i nierezydentów.

Zakres usług

Usługi objęte reprezentacją związana z przeniesieniem własności nieruchomości przez nasze biuro prawne:

 • Przygotowanie dokumentów w celu uzyskania N.I.E. (Numeru identyfikacyjnego cudzoziemca).
 • Otwarcie konta bankowego w Hiszpanii.
 • Sporządzenie pełnomocnictwa notarialnego do podpisywania pod Twoją nieobecność.
 • Pełne wsparcie przy zakupie domu.
 • Sprawdzenie stanu prawnego i prawnego przedmiotu zakupu.
 • Doradztwo w zakresie umowy kupna-sprzedaży oraz procesu zakupu nieruchomości.
 • Oszacowanie kosztów zakupu nieruchomości.
 • Oszacowanie kosztów eksploatacji nieruchomości w Hiszpanii.
 • Sprawdzanie/Kontrola Twoich płatności.
 • Podpisanie umowy u notariusza i tłumaczenie aktu notarialnego.
 • Zapłata podatków i opłat związanych z zakupem.
 • Ustanowienie/przepisanie umów na wodę i energię elektryczną oraz ustanawianie zleceń stałych zapłaty mediów, podatku od nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowej.
 • Zarejestrowanie aktu notarialnego w rejestrze nieruchomości (Wpis do księgi wieczystej).
Dodatkowe usługi

Usługi prawne oferowane przez naszą kancelarię, z których warto skorzystać podczas procesu zakupu nieruchomości. Nie są obowiązkowe, ale znacznie ułatwią przyszłe procedury administracyjne.

 • Reprezentacja podatkowa:
Zgodnie z hiszpańskim prawem podatkowym mieszkańcy Hiszpanii oraz nierezydenci są zobowiązani do płacenia podatków od swoich dochodów oraz majątku. Doradzamy nierezydentom posiadającym nieruchomości w Hiszpanii, do wyznaczenia przedstawiciela podatkowego, co zagwarantuje, że wszelka korespondencja podatkowa zostanie do nich dostarczona. Biuro zajmie się przygotowaniem zeznania podatkowego i resztą niezbędnych procedur.
 
 • Testament w Hiszpanii:

Najtańsza i najłatwiejsza opcja przekazania całego spadku.

Rekomendujemy wszystkim naszym klientom, posiadającym majątek w Hiszpanii, do sporządzenia Testamentu w Hiszpanii, co zagwarantuje, że procedura spadkowa będzie prosta oraz mniej kosztowna.

Jeżeli członek rodziny umrze nie sporządzając testamentu w Hiszpanii, jego majątek na terytorium hiszpańskim będzie procedowany bez testamentu. Powoduje to wiele komplikacji związanych z dziedziczeniem; prawo hiszpańskie będzie miało pierwszeństwo przed prawem państwa zmarłej osoby. Jeśli zawierzasz tylko swojemu testamentowi lub prawu dotyczącemu spadku bez testamentu (jeśli nie ma polskiego testamentu) wówczas narażasz się na zwiększoną biurokrację i dodatkowe koszty administracyjne, ponieważ odpowiednie dokumenty dotyczące twojego spadku będą musiały zostać przetłumaczone na język hiszpański, poświadczone notarialnie i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Proces ten jest bardzo kosztowny, skomplikowany i powolny.

Opłaty

Nasze opłaty za przeniesienie własności należą do najbardziej konkurencyjnych na Costa Blanca i możemy zagwarantować, że nasza kancelaria zapewni bardzo wysoki standard usług i obsługi we wszystkich kwestiach prawnych. 

SZACUNKOWY KOSZT REJESTRACJI TYTUŁU WŁASNOŚCI 
(Na przykładzie nieruchomości z rynku pierwotnego o wartości 200.000 € netto)

Cena zakupu:                                                      200.000,00 €

Podatek 10%:                                                         20.000,00 €

Łączna cena zakupu:                                      220.000,00 €

+ Całkowity koszt zakupu:                                  7.782,50 €
Na który składają się następujące opłaty:

Obligatoryjne

– Opłata skarbowa (stemplowa) 1,5%1                3.000,00 €
– Notariusz, Rejestr Administracja2                      2.050,00 €
– Usługi Prawne (1.250 + 21%VAT)                       1.512,50 €
– Pełnomocnictwo                                                      150,00 €
– Certyfikacja opłat (wgląd w rejestrze)                  100,00 €
– Wyrobienie N.I.E3                                                     150,00 € od osoby
– Umowa na wodę i prąd4                                         400,00 €

Dodatkowe

– Hiszpański testament                                              300,00 € (550 jeśli 2 osoby)
– Reprezentacja fiskalna (2023+2024)                    120,00 € (180 jeśli 2 osoby)

= Wymagana kwota całkowita:                       227.782,50 €

Rekomendujemy, by na koncie bankowym było dostępne 1000 € więcej, na pierwsze opłaty mediów, utrzymanie konta, itp., by konto nie zostało puste po zakupie mieszkania.

Przypisy:
1 Wysokość opłaty skarbowej zależy od regionu w którym kupujemy nieruchomość. Opłata w wysokości 1,5% obowiązuje w Walencji; w Murcji opłata skarbowa wynosi 2%
2 Koszt rośnie wraz z wartością katastralną
3 Nie dotyczy jeśli posiadasz już nr N.I.E.
4 Nie dotyczy jeśli zostało wykonane przez dewelopera – co często ma miejsce w przypadku rynku pierwotnego.

TYLKO JEDNA WIZYTA

Dzięki współpracy z biurem prawnym wystarczy tylko jedna wizyta w Hiszpanii, by kupić nieruchomość.

Wystarczy umówić się na spotkanie w naszej kancelarii, podczas którego omówicie z prawnikiem wszystkie szczegóły, podpiszecie pełnomocnictwo do reprezentacji i wspólnie udacie się do notariusza, celem potwierdzenia podpisu. Cała procedura nie zajmie więcej niż 2-3 godziny. Od tej pory, wszystkimi sprawami związanymi z zakupem nieruchomości zajmie się prawnik. Nie musicie nawet pojawiać się na podpisanie aktu notarialnego.
Przyjedziecie do Hiszpanii w dogodnym dla Was momencie, by odebrać klucze i cieszyć się wymarzonym domem.

To idealne rozwiązanie dla ludzi, których praca lub inne obowiązki nie pozwalają z wyprzedzeniem zaplanować przyjazdu do Hiszpanii, lub przyjazd w określonym terminie jest niemożliwy. To również interesująca propozycja dla wszystkich tych osób, które cenią swój (chcą zaoszczędzić) czas i pieniądze lub nie chcą być ograniczały ich terminy.
Może się okazać, że koszt ponownego przyjazdu i pobytu w celu sfinalizowania transakcji będzie wyższy niż wynagrodzenie prawnika. Czy nie lepiej przyjechać „na gotowe”, w dogodnym dla siebie terminie i cieszyć się słońcem i wypoczynkiem, zamiast tracić czas w banku czy urzędzie?

 

ZAKUP NA ODLEGŁOŚĆ

Jeśli z jakichś powodów nie chcemy lub nie możemy przyjechać do Hiszpanii, istnieje również opcja zakup nieruchomości całkowicie na odległość. Procedura jest podobna do standardowej opcji zakupu za pośrednictwem biura prawnego.
Jedyna różnica polega na sposobie sporządzenia pełnomocnictwa, co wiąże się z trochę dłuższą i droższą procedurą. Możemy to zrobić na dwa sposoby.

1. Notariusz w Polsce (polecane).

 • Wysyłamy klientowi nasz wzór pełnomocnictwa, w języku hiszpańskim i wersję po polsku (nie jest to tłumaczenie przysięgłe ze stemplem). Pełnomocnictwo jest dosyć szerokie, jest standardem przygotowanym przez notariusza z którym pracujemy. Oczywiście możemy je omówić i zmodyfikować do potrzeb i zakresu jaki sobie klient życzy. Nie radzimy samodzielnie wykreślać punktów, których nie chcemy, ze względu na ryzyko usunięcia ważnego zapisu, który może być niezbędny do prawidłowego wykonania wszystkich zadań.
 • Klient podpisuje dokument u notariusza w Polsce.
 • Pełnomocnictwo notarialne musi być poźniej potwierdzone klauzulą apostille w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pomagamy w przejściu tego procesu.
 • Gotowe pełnomocnictwo z klauzulą apostille wysyłamy do Hiszpanii, do biura prawnego. Rekomendujemy wysyłanie dokumentów przez kuriera DHL Expres, forma nie najtańsza, ale szybka, pewna i sprawdzona.
 • Ostatni etap to przekazanie pełnomocnictwa przez biuro prawne do notariusza w Hiszpanii.

W ten sposób otrzymujemy gotowe pełnomocnictwo – dokument uznawany przez wszystkich na terenie Hiszpanii.

Uwaga: W przypadku, gdy za pośrednictwem kancelarii będziemy wyrabiali nr NIE, przed wysyłką Pełnomocnictwa do Hiszpanii, będziemy musieli również dokonać jego tłumaczenia przysięgłego. Wymaga tego policja lokalna, gdzie nr NIE jest nadawany.

2. Przez hiszpańską ambasadę w Polsce – mniej kroków do zrobienia, ale znacznie wydłużony termin wykonania.

POZOSTAŁE USŁUGI PRAWNE

Nasze kancelaria prawna posiada wieloletnie doświadczenie z prawem hiszpańskim pozwalające pomagać cudzoziemcom, nierezydentom i rezydentom w przezwyciężaniu problemów i przeszkód związanych z wieloma aspektami hiszpańskiego systemu prawnego.

 • Prawo cywilne
  Wszystkie sprawy cywilne, w tym obrażenia ciała, windykacja długów, prawa wierzycieli, bezprawne zwolnienie, rozwód oraz prawo rodzinne.
 • Prawo karne
  Pomoc osobom, które zostały oskarżone o przestępstwa, takie jak: wykroczenia drogowe, kradzież i wandalizm, napaść, zaniedbanie karne, przestępstwa korporacyjne i inne poważne przestępstwa.Zapewniamy naszym klientom nie tylko wysokiej klasy porady prawne ale również pomoc doświadczonego adwokata podczas całego procesu karnego.
 • Hiszpańskie prawo majątkowe
  Zapewniamy profesjonalną obsługę we wszystkich aspektach związanych z prawem własności nieruchomości, takie jak: zakup i sprzedaż nieruchomości, wynajem nieruchomości, najem komercyjny, projekty budowlane, zabezpieczenie zakupu nieruchomości jeszcze niewybudowanych
 • Prawo spadkowe – testamenty i dziedziczenie
  Fachowe doradztwo w sprawach spadkowych oraz w sprawach podatkowych z tym związanych.
 • Usługi imigracyjne
  Pomoc w zdobyciu NIE, karty pobytu, karty zdrowia, wizy, obywatelstwa hiszpańskiego, zakupu lub importu samochodu i opłacenia podatków.
 • Usługi podatkowe
  Pomoc we wszystkich sprawach związanych z reprezentacją podatkową przed hiszpańskim urzędem skarbowym, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Pomoc w złożeniu deklaracji podatku dochodowego, odwołań podatkowych i roszczeń.
 • Założenie firmy w Hiszpanii
  Utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii.
 • Opieka prawna
  Opieka prawna dla Ciebie i Twojej rodziny

Jeśli masz jakieś pytanie lub chcesz umówić się na spotkanie, nie wahaj się z nami skontaktować, aby porozmawiać o tym, jak możemy Ci pomóc.

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
Dzień Dobry.
Jak możemy pomóc?