SNORKELING

  • 11 miesięcy temu
  • 0

Witajcie!

Przedstawiamy kolejny biuletyn z cyklu  „Na styku Costa Blanca i Costa Calida”. Chcemy odkrywać przed Wami uroki tego wspaniałego miejsca, byście wspólnie z nami poznawali region, dobrze się przy tym bawiąc i ciekawie spędzając czas.

Temat miesiąca – Snorkeling (pol. snurkowanie) – czyli nurkowanie z fajką!
To najprostsza forma (dostępna praktycznie dla wszystkich) aktywnej obserwacji życia podwodnego. Do uprawiania snorkelingu wystarczą minimalne umiejętności pływackie i podstawowy sprzęt (który nie jest drogi): maska, fajka i płetwy. Wybrzeże Morza Śródziemnego to znakomite miejsce do rozpoczęcia tej przygody. Ciepłe wody morskie, charakteryzujące się dużą przezroczystością i bogactwem form życia, mają jeszcze jeden atut – duże zasolenie, dzięki czemu nasza pływalność rośnie i znacznie łatwiej utrzymać się na powierzchni wody.
Linia brzegowa Pilar de la Horadada ma ponad 4 kilometry długości z bardzo odmienną scenerią. Długie, piaszczyste plaże kontrastują z małymi skalistymi zatoczkami, które wpadają do morza i tworzą dno morskie pełne życia.Wśród rafy skalnej, piasku, łąk z trawy morskiej posidonia i różnorodnych formacji wodorostów, szczególnie caulerpa prolifera, możemy podziwiać mnogość podwodnego życia złożonego z kręgowców i bezkręgowców.

Wśród rafy skalnej, piasku, łąk z trawy morskiej posidonia i różnorodnych formacji wodorostów, szczególnie caulerpa prolifera, możemy podziwiać mnogość podwodnego życia złożonego z kręgowców i bezkręgowców.

Dostępne są 4 trasy do nurkowania, o niedużym stopniu trudności, głębokości przeważnie od 1 do 3 metrów i długości 1-1,5 godziny.

Lokacje

Trasa nr 1 – Las Canteras Romanas 

(37’879132; -0,752828)

Trasa nr 2 – Punta del Gato

(37’872378; -0.754293)

Trasa nr 3 – Punta de la Horadada

(37’867727; -0,755815)

Trasa nr 4 – Los Escull del Mojón

(37’850727; -0.762385)

PAMIĘTAJ: Nurkuj zawsze z osobą towarzyszącą, przestrzegaj oznaczeń warunków wodnych. Nie przekraczaj wyznaczonych limitów pływania, aby uniknąć wypadków z łodziami lub skuterami wodnymi.

NURKUJEMY? 

Trasa nr 1 – Las Canteras Romanas

Charakterystyka:

  • MAKS. GŁĘBOKOŚĆ: 3 metry.
  • Przybliżona długość: 1 godzina.
  • ORIENTACJA: Południowy wschód.
  • BIOTOP: Skały, piasek i trawa morska posidonia 
  • FAUNA: Blennioidy o różnych kolorach, barweny, ławice Dreamfish, dorady dwupasmowe, grzebienie, ośmiornice, skorpiony, porgie, barweny szare, labraksy, dorady i różne gatunki skorupiaków. 
  • DOSTĘP: plaża Mil Palmeras.
  • WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE: Boja sygnalizacyjna, maska, tuba i płetwy. Podczas wizyty w rzymskich kamieniołomach używaj odpowiedniego obuwia do skał.

Można spotkać:

Salpas
Salmonete Real
Platelminto
Vaquita Suiza
page6image3629504

Prev Post

BŁOTO NA ZDROWIE

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
Dzień Dobry.
Jak możemy pomóc?